Kosmētikas nozare ir nejūtīga pret globālām ekonomikas svārstībām, it īpaši premium grupas anti-ageing un dermakosmētikas produkti. ES katru gadu līdz 25% no izstrādātajiem kosmētikas līdzekļiem ir ar augstu inovācijas līmeni. Kosmētikas globālā tirgus vērtībai kopš 2008. gada ir vērojams stabils pieaugums , pie tam arvien liekāku šī tirgus daļu aizņem sertificēta dabīga kosmētika. Visstraujākā izaugsme (līdz 24%) ir Āzijas un Dienvidmerikas tirgos. Papildus anti-ageing un dermakosmētikas produktiem tajos sagaidāms ādu baltinošu līdzekļu pieprasījuma pieaugums.
Atbildot uz tirgus pieprasījumu, jaunu premium kosmētikas produktu izstrādei jānodrošina inovatīvas tehnoloģijas, veicinot vietējo ražotāju konkurētspēju vietējā, Rietumeiropas un Āzijas tirgū.
Sekojot tendencēm, svarīgi aktīvās vielas iegūt videi draudzīgā veidā. Vietējiem ražotājiem ir interese par vielām ar anti-ageing un baltinošām īpašībām un eksporta tirgus apgūšana. Vietējo Latvijas dabīgās kosmētikas ražotāju apgrozījums pēdējo divu pārskata periodu laikā pieaudzis pat par 20-30% un straujāk augošais eksporta tirgus ir Āzija.
Ar jaunu, unikālu aktīvo vielu iegūšanu un izmantošanu saistītas problēmas iespējams risināt, izstrādājot inovatīvas ražošanas tehnoloģijas un veicot padziļinātu aktīvo vielu drošības un efektivitātes novērtēšanu.
Lai arī no savvaļas augiem iegūti savienojumi tiek pielietoti farmācijā, kosmētisko produktu un pārtikas ražošanā, tomēr daudzu savienojumu potenciāls netiek pilnībā izmantots ierobežotas augu pieejamības, ievākšanas un ražošanas procesa standartizācijas dēļ. Daudzas sugas ir aizsargājamas, izmantošanu ierobežo augu sezonāli audzēšanas apstākļi un nepieciešamība nodrošināt vides tīrību. Analogo savienojumu sintēze bieži vien ir komerciāli neizdevīga to komplicētās struktūras dēļ, nereti tiem novērojamas nevēlamas blaknes. Daudzu izmantoto augu izcelsmes savienojumu aktivitāte un darbības mehānisms ne vienmēr ir labi raksturoti. Lai apmierinātu sabiedrības vēlmi pēc dabiskiem kosmētikas produktiem, nepieciešams pamatot no augiem iegūto preparātu aktivitāti un iedarbības mehānismu, kā arī izstrādāt efektīvas, ilgtspējīgas un videi draudzīgas metodes aktīvo vielu iegūšanai. Šo jautājumu risināšanai, pēdējos gados aktualizējies biotehnoloģijas pielietojums augu, tai skaitā aizsargājamu, in vitro pavairošanai.